İçeriğe geç

Kişisel Kitaplarım

Herkes gibi başlangıçta bende kitap okuyan birisi değildim. Kitap okumaya hediye gelen bir kitap üzerine ilgimi çekti ve kitap okumayı sevmeye başladım. Başladığım ilk kitaplara değinecek olursam, “Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır” kitabı ile başladım. İçeriği yazarın kişisel gelişim üzerine kendi yorumları bahsetmiştir. Bu yorumlara destek olarak kısa hikayelerle yorumları desteklemiş ve kitaba renk katmıştır. Böylelikle beni sıkmayan hafif kitaplara başlamış oldum. Son olarak kitaptan kısa bir parçadan bahsedeceğim.

“Kimseye kendinizi sevdiremezsiniz, yapabileceğiniz yalnızca sevilmeye bırakmak. Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın. Zengin bir insan en çok şeye sahip olan değildir, en az şeye ihtiyacı olandır. Sevdiğiniz insanları birkaç saniyede yaralayabilirsiniz, ama yaralarını iyileştirmek yıllar alabilir.Affetmeyi, affederek öğrenirsiniz. Sizi çok seven insanlar vardır, ama duygularını nasıl ifade edeceklerini bilemeyebilirler. Bazen başkaları tarafından affedilmek yetmez, siz kendiniz de kendinizi affetmelisiniz…”

Kitap ilgimi çekmeye başladığından bu tarzda kitap arayıp, okumaya devam ettim. Buna benzemese de kısa hikayeler ile “Kafesin İçerisindeki Hayat” isimli kitaba başladım. Buda kısa hikayeler ile okuyucuları sıkmayan kitaplardan biridir. Sizi daha fazla sıkmamak için bundan sonra kitap ve içerikleri hakkında bilgilendireceğim.

Kategori:Okuduklarım

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Nasıl yardımcı olabilirim?